neljapäev, september 28, 2006

vana maja uus elu

Esmaspäeval toodi mulle kahe 30 kandise konteineri jagu palke ja mõned täied on sel nädalal veel tulemas. Nimelt õnnestus mul hankida endale vanu palke, aga tingimusel et ma siis ise sorteerin endale vajaliku materjali välja. Tänane päev läkski palke sorteerides ja siis neid staablisse ladudes. Homme lähen vaatama üht talu, mis tahetakse lammutada ja äkki on lootust, et saan sealt veel materjali lisaks. Praegu tundub igatahes see vanade palkide kogumine suht mõistlik, sest nii kuiva ja stabiilset materjali poest ei leia. Eriti sellisel juhul, kui osa konstruktsioone tulevasel majal teha puidust ja soovida, et need ei hakkaks kõverduma ja seintesse pragusi tekitama.
IPA-le sain kah täna kasulik olla, sest aitasin tal eterniidist vabaneda. Vedasime selle ilsuti tema hoovist minu objektile, kus ma saan seda siis kasutada palkide kaitseks.

p.s. füüsiline töö ruulib, sest seal ei ole mõtlemisega mingit pistmist - lihtsalt rabeled ja asi sujub :))

neljapäev, september 21, 2006

subject: fwd: Vabaduse Väljak jäägu linnale!

Tänan, et andsid allkirja järjekordse keskerakondliku kinnisvaraafääri teostamise vastu ja toetasid Reformierakonna seisukohta - otsustuskorras linna esindusväljaku ärakinkimist ei saa lubada.
Vabaduse Väljaku üle andmine Vjatsheslav Leedoga seotud firmale tuleb otsustamisele Linnavolikogus. Seal annab Reformierakond Linnavalitsusele üle ka kõik kogutud allkirjad.
Olen tänulik, kui saadad lingi http://www.reform.ee/auslinnavalitsemine ka oma sõpradele-tuttavatele ja palud ka neil Vabaduse Väljaku linnale jätmise toetuseks allkiri anda.

Parimate soovidega,
Keit Pentus
Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni juht

reede, september 15, 2006

alustuseks geo-alus

Järgmine nädal katsun leida kellegi, kes teeks ära geo-aluse. Kui see käes, siis hakkan detailplaneeringut tegema. Nimelt tuleb teha lihtsustatud detailplaneering, mis tähendab seda, et vahele jääb avalik arutelu. Detaili algatamise peamine põhjus oli selles, et tahan ühel krundil olemasoleva hoone mahtu suurendada rohkem kui kolmandiku võrra ja teine oluline põhjus on selles, et teisel krundil puudub hoonestus täielikult.
Katastriplaanide järgi olen siiani enam-vähem ära määranud endale sobiva hoonestusala, aga kipun arvama, et selles osas tuleb planeerimisametis veel vaidlemisi. Arvestades Pirital kehtivat kruntidele määratud maksimaalset täisehitusprotsenti, mis on minu mäletamist-mööda 30, siis erilisi probleeme selles osas ei tohiks tekkida. Kül võib tekkida probleem ehitusjoone pärast, sest seal tuleb pistmist raudteega ja sellega määratud ehituskeelutsooniga. Mõni üllatus võib ilmneda ka nn. tuletõrjekujadegaseoses, sest hoonete vaheline kaugus peab olema vähemalt 8 m ja hetkel ei saa ma päris täpselt hinnata, kui kaugel on naaberkinnistute hooned. Seda selgitab muidugi see geo-alus mille ma kohe-kohe tellin.


apdeit: tellisin just geo-aluse ära sellisest ettevõttest. Tegijaks on Raido Reissar

reede, september 08, 2006

Iga korralik mees tahab endale oma maja

Me oleme siis kah nüüd nii kaugel, et hakkame endale maja ehitama. Krunt (õigemini 2 kõrvuti asuvat krunti) on olemas. Kuna tegu ei ole uuselamurajooniga, kus detailplaneeringuga on kõik juba ette määratud, siis tuleb mul paberimajandust tunduvalt rohkem. Ideed, mis praegu on peas keerlemas, viivad tõenäoliselt selleni, et pean algatama lihtsustatud detailplaneeringu. Tavalist projekteerimistingimuste taotlust ei ole mul mõtet esitada, sest tean juba ette, et seal seatavate tingimustega ma oma ideed teostada ei saa. Nimelt on mul plaanis jätta need kaks krunti eraldi ja ehitada maja nn. paariselamuna. Algul jääb maja siiski ühtseks kasutuseks, aga hiljem, kui enam nii suurt elamist vaja pole, saab asja kerge vaevaga kaheks jagada ja näiteks lastele ära anda.
Selleks, et algatada detailplaneeringut, pean ma siiski mingi nägemuse majast välja joonestama ja sellega ma olen juba algust teinud. Mõne aja pärast ilmub siia ka kindlasti pilte sellest ja kindlasti kirjutan siia ka sellest, kuidas mul see asjatamine üldse edeneb. Julge plaan on kevadel saada kätte ehitusluba ja siis juba ehitusega algustki teha.